Kategorie
blog

5 powodów, dla których potrzebujesz nowoczesnych zasłon oraz firanek z gipiurą

Firanki z gipiurą podkreślają piękno pokoju i są tak samo ważne dla gotowego projektu jak sztuka i kolor ścian. Pięknie wykonana obróbka okna może przekształcić nudne okno w dramatyczny korek. Obecnie trendem są panele podłogowe o długości podłogi zawieszone na żelaznym pręcie lub dekoracyjne karnisze z zwieńczeniami. Wygląd jest prosty i elegancki. Jeśli okno nie ma pięknego stylu architektonicznego, dodanie paneli kurtynowych może być ostatnią warstwą, która uzupełnia projekt pokoju.

Postępuj zgodnie z tymi 8 wspaniałymi wskazówkami, aby odnieść sukces we wszystkich zabiegach okiennych, w tym falbanach (najlepsze zabiegi).

Porada 1: Zawieś zabieg na okna wysoko

Jest to najważniejsza zasada dla profesjonalnie wyglądających, atrakcyjnych zabiegów okiennych: Zawieś wysoko firanki z gipiurą, aby nadać swojemu pokojowi luksusową iluzję dodatkowej wysokości. W większości przypadków słup lub falbana powinny być umieszczone w odległości co najmniej 4 cali i maksymalnie 12 cali powyżej górnej krawędzi okna. Nawet budżetowa falbana lub bez podszewki zasłona mogą wyglądać dobrze i profesjonalnie, gdy są zawieszone na odpowiedniej wysokości nad oknem. Nie wiesz nic o instalowaniu karniszy? Unikaj niepotrzebnych dziur w ścianach – zatrudnij lokalnego majsterkowicza, aby dobrze wykonał swoją pracę.

Porada 2: Stwórz iluzję wysokości za pomocą cienia

Oto sztuczka, aby okno wyglądało na wysokie i ważne. Zawieś słupek co najmniej dwanaście cali nad ramą i zawieś bambusowy lub rzymski odcień pod słupem. Połączenie dwóch zabiegów okiennych wzbogaca projekt i pozwala na zwieszenie paneli bez dużej przestrzeni pustej ściany.

Porada 3: Wydłuż pręt kurtyny poza szerokość okna

Podczas instalowania karnisza ZAWSZE przedłużaj słup co najmniej trzy cale poza każdą stronę sławy. Są ku temu 4 powody:

dać złudzenie, że okno jest duże
wpuścić więcej światła do pokoju
aby zapobiec cieniom po bokach okna
aby zwiększyć atrakcyjność wizualną, ujawniając więcej szkła niż ciasnej kurtyny.
Gdy firany z gipiurą wiszą w pozycji otwartej, każdy panel powinien mieć szerokość 12 cali. Wewnętrzna pionowa krawędź firany powinna wisieć 3 cale w szklanej części okna.

Porada 4: Naciśnij lub Steam the firany

Naciśnij lub paruj zasłonę, aby usunąć wszelkie fałdy lub zmarszczki. Może to brzmieć fundamentalnie, ale zdumiewające jest, jak często ludzie wieszają panel bezpośrednio z torby, myśląc, że zmarszczki „wypadną” na czas. Zazwyczaj tego nie robią.

Porada 5: Pozostaw pokój pod spodem do czyszczenia

Właściwą pozycją jest ½ cala nad podłogą, aby swobodnie wiszące firany z gipiurą. Ta odległość pozwala na mycie i czyszczenie, tworząc złudzenie, że kurtyna dotyka podłogi.

Wskazówka # 6: Dostosuj długość kurtyny za pomocą kreatywnych wykończeń Hem

Popularne wykończenie lamówki na firany jedwabne lub podszyte nazywa się kopnięciem spodni. W tym przypadku dno kurtyny dotyka podłogi o około 3 cale dłuższe niż spłukiwanie i pęka do przodu jak spodnie na kostce na szczycie stopy.

Innym sposobem wykończenia dolnej części panelu kurtynowego jest wykończenie kałuży. W tym przypadku obrzeża nie zawsze są konieczne. Zasłona ma od 9 do 12 cali długości, a nadmiar tkaniny jest chowany i dmuchany na podłodze.

Dostosuj długość paneli kurtynowych za pomocą triku Bishop Sleeve. Powiesić coś tak niedrogiego i prostego jak podwójny płaski arkusz, używając złożonego brzegu jako kieszeni na pręt. Wsuń słupek przez brzeg arkusza i zatrzaśnij go we wsporniku. Przełożyłeś teraz swój arkusz na bez podszewki panel kurtynowy o nadmiernej długości na podłodze. Aby skrócić, zawiąż sznurek wokół arkusza około 31 cali nad podłogą. Dotknij gwoździa wykańczającego w pionowym wykończeniu drewna i zapnij sznurek nad paznokciem. Nadmuchać tkaninę nad sznurkiem. Voila!

Porada 7: Użyj pręta naprężającego, jeśli nie możesz zawiesić pręta kurtynowego

W przypadkach, w których nie chcesz robić otworów w ścianie lub pracujesz z tynkiem, użyj drążka napinającego . Ten stylowy pręt, który montuje się wewnątrz okna, jest wykonany z wewnętrznej sprężyny i rozszerzy się z boku na bok za pomocą napięcia zamiast śrub, aby utrzymać go na miejscu.

Wskazówka 8: Dodaj szerokość tkaniny do krótkich zasłon

Gdy panel kurtynowy jest za krótki, można dodać szerokość materiału na dole, w jednolitym kolorze lub we wzorze koordynacyjnym, jako atrakcyjny detal, który może sprawić, że zapakowana kurtyna będzie wyglądać na zamówienie. Ciekawa jest konsystencja aksamitu lub zamszu. Aby uzyskać szybką aplikację bez szycia, prasuj połączenie tkanin między dwoma tkaninami, aby je połączyć.


Czym dokładnie są „zasłony nowoczesne”? Być może słyszałeś o nich na strefa-firan.pl wspomniane w sklepie podczas przechodzenia lub może masz przyjaciela „z tym”, który nonszalancko o nich wspominał. Nie, nie są one jakimś nieosiągalnym nowym trendem, z którego korzystają milenium; ani nie są tak przerażające i surowe, jak sugeruje ich imię. Jesteśmy tutaj, aby obalić tajemniczą zasłonę zaciemniającą i podać pięć dobrych powodów, dla których ich potrzebujesz.

Mówiąc najprościej, zasłony nowoczesne są miękkimi i trwałymi zasłonami, które charakteryzują się wysoką wydajnością w zakresie zaciemnienia pomieszczenia, izolacji termicznej, redukcji hałasu, oszczędności / efektywności energetycznej i ochrony prywatności. Nie tylko pełnią wiele funkcji, ale te oddychające i przewiewne panele dodają pięknego wyglądu każdemu oknu Twojego pokoju.

Najlepsza część? Strefa firan sprawia, że ​​potrójny splot czystej tkaniny bez powłoki chemicznej . Te magiczne panele kurtynowe mogą blokować 90% światła słonecznego i zapobiegać przedostawaniu się 100% promieni UV do twojej przestrzeni. Autorytatywny test laboratoryjny pokazuje, że zasłony są wolne od winylu i przyjazne dla środowiska, bezpieczne i zielone dla dzieci i przedszkoli.

tadalis

Oto kilka dodatkowych korzyści, które powinieneś wiedzieć o posiadaniu tych grubych, ciemnych zasłon:

Sprawiają, że twój pokój jest cichszy. strefa-firan.pl stworzyła najlepszą kurtynę zaciemniającą, która ma dodatkową potrójną warstwę powłoki. Dzięki dodatkowej warstwie zasłony pomagają w redukcji hałasu, ponieważ są wykonane z gęstego materiału. To świetna inwestycja, jeśli twoje miejsce jest blisko autostrady lub ruchliwej drogi. Ci, którzy pracują w domu, naprawdę skorzystają z tych zasłon.
Pomagają zaoszczędzić na rachunkach. Wierzcie lub nie, zasłony nowoczesne https://strefa-firan.pl/ zachowują i jednocześnie zatrzymują ciepło! Jeśli mieszkasz w gorącym klimacie, możesz pozostawić klimatyzator na cały dzień, aby zachować chłód. Zasłony te pomagają utrzymać ciepło w upalne dni, co oznacza, że ​​możesz zaoszczędzić na rachunkach za klimatyzację!
Zasłony nowoczesne pomagają lepiej spać. Jest rzeczą oczywistą, że ciemne zasłony pomogą ci lepiej spać. Nasze ciała nigdy nie mogą w pełni spocząć, gdy światło słoneczne wpada do pokoju, dlatego należy spać przy zgaszonych światłach. Te nieprzezroczyste zasłony mogą pomóc zablokować 99% światła przed wejściem do pokoju, dzięki czemu możesz się dobrze wyspać i obudzić się pod napięciem. Nie jest niczym trudnym stwierdzenie, że są też ważne korzyści przeciwstarzeniowe w wyniku lepszego snu!
Zapewniają maksymalną prywatność. W czasach, w których inwazja prywatności jest bardziej niepokojąca niż kiedykolwiek, zasłony nowoczesne to prosty i tani krok w ochronie domu. Sylwetki można zobaczyć, gdy wnętrze jest jaśniejsze niż na zewnątrz, a czasami typowe zasłony mogą nawet stać się półprzezroczyste! Dzięki grubemu i gęstemu materiałowi zasłony nowoczesne mogą naprawdę chronić wnętrze Twojego domu przed ciekawskimi oczami.
Trwają dłużej. W przeciwieństwie do większości zasłon, zaciemnienia mają grubą powłokę – niektóre używają powłoki chemicznej, a inne nie. Edukacja na temat marek, które stosują powłoki wolne od chemikaliów, pomoże Ci dokonać lepszego zakupu. Strefa-firan.pl oferuje zasłony nowoczesne z potrójną, niechemiczną powłoką. Powłoki są elementami odpowiedzialnymi za blokowanie światła, zapewniając jednocześnie jego trwałość. Mają lepszą żywotność w porównaniu z innymi zasłonami, co czyni je wartościową inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.